SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

GRADERINGAR HT2021 - INFORMATION
2021-11-29 16:02

Hej alla medlemmar nu är listorna klara för graderingarna i December.

 

INFORMATION

GÄLLANDE GRADERINGAR I LINDOME TAEKWON-DO HÖSTEN 2021

  • Titta igenom listan nedan och se att ni är med och har rätt grad.
  • Om ni inte kan datumen som är satta meddela oss omgående, en uppsamlingsgradering kommer att hållas när vi startar terminen 2022.
  • Glöm inte att vara på plats minst 15 minuter innan för registrering och uppvärmning.
  • Medtag vattenflaska och TKD pass (ni som ej har pass får detta på graderingen).
  • Då vi inte kommer att ha någon avslutning pga. pandemin kommer sista träningen att vara graderingen för våra barngrupper.
  • (Avancerade grupper tränar vidare efter graderingarna och information om detta kommer i separat mail).

RESTRIKTIONER

  • Då vi fortfarande lever i en pandemi kommer INGA FÖRÄLDRAR att tillåtas titta på graderingarna förutom dom som Graderingsansvarig bjudit in som assistenter på graderingen. 
  • Alla som kommer in till salen kommer att få en tilldelad plats.
  • Inga kampmoment kommer genomföras under graderingarna.

GRADERINGSSCHEMA 

 

Kolla att ni du finns med på listan nedan och att din grad stämmer: 

 

Söndagen 12/12 10.00-14.00 Grad
David Didriksson 1 kup
Melvin Holm (test) 1 kup
Johan Norén (test) 1 kup
Anneli Redenkvist (test) 1 kup
Oscar Skålén 2 kup
Malte Stigebrandt 2 kup
Cecilia Nilsson 2 kup
Anna Berg 2 kup
Sebastian Gillberg 2 kup
Anna Hemström 2 kup
Nilab Waizy 3 Kup
Ulf Eriksson 3 kup
   
Richard Mellgren 4 kup
Robert Meijerbom 6 kup
   
   
Måndag 13/12 17.30-19.00 Grad
Knox Vanilja Sylvenius x
Alvar Erre Mattsson x
Benyamin Danish x
Litea Vanilja Sylvenius x
Nils Waltilla x
Ingrid Nielsen x
Wilma Alkvik x
John de Luca x
Gustav Stenström x
Elis Axelsson x
Adam Tolinsson x
Tintin Mannberg x
Melker Röberg x
Vidar Andreasson x
Melker Röberg x
Hugo Alkvik x
Leah Zackrisson x
Molly Hollsten x
Tor Lundström x
Leo Forsgard x
Elsa Forsgard x
Oliver Persson x
   
Tisdagen 14 December 17.30-19.00 Grad
Cornelis Olofsson 10kup-2
Celine Eisle 10kup-2
Adrian Lindblom 10kup-1
Melker Eliasson 10kup-1
Henry Johnstone 9kup-2
Neo Pousard 9kup-2
Sam Forsgard 9kup-2
Ella Meijerbom 9kup-1
Nora Norén 9kup-1
Mille Gambourg Erixon 7kup-1
Kevin Redenkvist 7kup-1
Mikael Olsson 8kup-2
Tage Höijer 8kup-2
Oliver Persson 8kup-2
Arvid Åberg 8kup-2
Ebbe Höijer 8kup-2
Loke Hollsten 8kup-2
Lisa Persson 8kup-2
Astrid Lindblom 8kup-2
   
Torsdagen 16 December 17.30-19.00 Grad
Alice Lindbäck 5 kup
William Axelsson 5 kup
Emma Andersson 5 kup
Edith Bergfeldt 5kup-2
Felix von Berg 5kup-1
Kevin Forsell 5kup-1
Liv Hemström 5kup-1
Linnéa Wadensjö 5kup-1
Thelma Berg 5kup-1
Nellie Pan 7Kup-2
Kevin Pan 7Kup-2
Christer Hollsten 7 kup
Oliver Bergsten 8 kup
Robin Pan x

 

Undrar ni över något maila oss gärna info@lindometkd.se

 

Stort Lycka till !

 

Graderingsinstruktör Lindome Taekwon-Do

Stefan Plomgren IV Dan


Nyhetsarkiv
Gott Nytt År!!2021-12-30 17:29
God Jul & Gott Nytt År!2021-12-22 16:45
NYBÖRJARSTART VT20202019-12-27 13:32
Graderingar Våren 20172017-05-18 09:43